Endoskopowa mikrodiscektomia

Do operacji endoskopowych kręgosłupa używamy systemów operacyjnych firmy Richard Wolf. To nowoczesne, zaawansowane technologicznie instrumenty i urządzenia endoskopowe, stosowane w nowoczesnej chirurgii kręgosłupa. Obecnie jest to najmniej inwazyjna metoda leczenia patologii w odcinku lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa. Umożliwia m.in. leczenie prawie wszystkich przypadków przepuklin i stenoz kręgosłupa.

Czytaj więcej...

Żelowa proteza jądra miażdżystego DiscoGel®

Elastyczna żelowa proteza jądra miażdżystego implantowana przezskórnie do leczenia przepuklin dyskowych w szyjnym, piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa

Przezskórne wszczepienie implantu DISCOGEL® jest mało inwazyjną, innowacyjną i w pełni bezpieczną metodą stosowaną w leczeniu wczesnych bolesnych przepuklin krążków międzytrzonowych w szyjnym, piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa.

Czytaj więcej...

Mikrodiscektomia lędźwiowa

Operacja przeprowadzana jest zazwyczaj w ułożeniu na brzuchu z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego. Cięcie skórne wykonane jest nad przestrzenią międzytrzonową objętą chorobą, która zostaje zidentyfikowana śródoperacyjnie za pomocą badania rtg.

Czytaj więcej...